Studijų paskola

Kokybiško išsilavinimo trokšta dauguma abiturientų, tačiau ką daryti, jei iki valstybės finansuojamos vietos aukštojoje mokykloje trūksta vos kelių balų, o studijuoti trokštamą specialybę norisi? Juk nemesi savo svajonių dėl kelių balų trūkumo. Tokiu atveju lieka nefinansuojama vieta, už kurią būsimam studentui reikia susimokėti pačiam. O čia į pagalba ateina studijų paskola, kuri suteikiama vos pilnametystės sulaukusiems jaunuoliams, trokštantiems mokytis, o pradėti gražinti ją galima jau pabaigus mokslus ir įsitvirtinus darbo rinkoje.

Kaip gauti studijų paskolą?

Įprastai bankai iš studentų reikalauja, kad jie būtų įtraukti į valstybinį studijų fondą. Tai padaryti gali patys studentai, pateikę paraišką fondo puslapyje.

Jei jaunuolis neturi kitų negražintų paskolų, arba dar geriau – jo paskolų istorija visiškai švari, gauti studijų paskolą neturėtų kilti problemų. Pakanka užpildyti paraišką pasirinkto banko internetiniame puslapyje arba apsilankyti padalinyje ir pateikti prašymą.

Kokios palūkanos taikomos studijų paskolai?

Kaip ir daugumai paskolų tipų, studijų paskolai palūkanos skaičiuojamos pagal tokią formulę – EURIBOR + Palūkanų marža.

Priklausomai nuo banko ir jūsų sudarytos sutarties, EURIBOR kintamos paūkanos gali būti perskaičiuojamos kas ketvirtį, pusmetį arba kitą laiko periodą. Tuo tarpu palūkanų marža visą laiką bus tokia pati, kokią sutarsite sutarties sudarymo metu.

Kokios yra kitos studijų paskolos alternatyvos?

Jei studijų paskolos studentui imti nesinori arba jam netinka bankų siūlomos sąlygos, visada galima pasirinkti vartojimo kreditą. Tokia skolinimosi forma ne visais atvejais leis už studijas mokėti jau po mokslų, tačiau visgi tai leidžia greitai pasiskolinti praktiškai visą mokslams reikalingą sumą ir pradėti ją atidavinėti po kelių mėnesių. Per tokį laiką galima ne tik pradėti studijuoti, bet ir įsitvirtinti darbo rinkoje bei garantuoti sau pastovias pajamas, iš kurių būtų galima gražinti vartojimo paskolą.